Ricinový olej na vlasy: Nejlepší účinky a správné použití

Pokud hledáte prostředky na podporu růstu a hustoty vlasů, je jen otázkou času, kdy vám zkříží cestu ricinový olej. Kromě toho, často se používá i na podporu růstu řas. Má ale práce s ním nějaké zásady? A čím můžete jeho účinek ještě podpořit?

Krásné a zdravé vlasy jsou jedním z důležitých atributů přirozené krásy. Vlivem různých faktorů, jako je odbarvování, nepřiměřený tepelný styling nebo pravidelné plavání v chlorované vodě, však může dojít k jejich nadměrnému poškozování. Dobře vlasům nedělá ani stres a nedostatek živin, protože právě tyto věci mohou podpořit jejich nadměrné vypadávání.

Právě v takových chvílích ženy často sahají po ricinovém oleji, který dovede vlasům nabídnout tolik žádoucí vzpruhu. I když je jeho používání jednoduché, má určitá pravidla, kterých je vhodné se dlouhodobě držet. Teprve pak spolu s ním dosáhnete nejlepších výsledků.

Co je to ricinový olej?

Ricinový olej patří mezi rostlinné oleje. Získává se ze semen skočce obecného (kterému se také někdy říká ricinovník). Ricinový olej má široké spektrum využití. Vyrábí se z něj například mýdla, maziva, plasty a podobně. V některých zemích se používá i v potravinářství.

ricinový olej účinky na vlasy

Na co je dobrý ricinový olej?

V souvislosti s ricinovým olejem se často hovoří o jeho projímavých účincích. Z toho důvodu ho někteří lidé používají jako projímadlo. Pokud vám ale smíme dobře poradit, vždy si vybírejte ricinový olej, který je vhodný k vnitřnímu užití, nikoli ten kosmetický. (Kdo tápe, ten udělá nejlépe, když se zeptá přímo v lékárně, kde mu dobře poradí.)

Některé ženy také věří, že užívání ricinového oleje může vyvolat porod. Tento postup je ale riskantní a určitě bychom vám ho nedoporučovali zkoušet, protože si můžete touto babskou radou způsobit nepříjemné komplikace.

V neposlední řadě, ricinový olej vám může pomoci postupně zahustit řasy a obočí a zmenšit riziko jejich vypadávání a lámání. Při aplikaci na kůži se mu také připisuje schopnost redukovat akné a ekzémy. Jak tedy vidíte, dělat s ním můžete doopravdy hodně.

Účinky na vlasy

Ricinový olej můžete používat různými způsoby i při ošetřování vlasů a pokožky hlavy. Když ho aplikujete přímo na kůži, můžete zatočit se suchou pokožkou hlavy, jejím svěděním a loupáním. Někteří lidé ho také používají jako podpůrnou pomůcku při zvládání alopecie, protože může podpořit růst nových vlasů. Jeho nanášení na konečky a do délek pak může přispět k tomu, že vlasy budou poddajnější, lesklejší a postupem času i o něco delší.

jak používat ricinový olej

Jak ho správně používat?

Většina olejů dobře funguje poté, co je lehce zahřejete. Buď tedy můžete přistoupit k jeho prohřátí mezi dlaněmi nebo k jeho mírnému zahřátí v mikrovlnné troubě. (Před jeho aplikací však nejprve otestujte jeho teplotu. Pokud je příliš vysoká, počkejte, až olej trochu vychladne.) Poté ho můžete aplikovat na pokožku hlavy, které udělá dobře i jemná masáž.

Při aplikaci ricinového oleje do délek je pak vhodné ho nechat alespoň 30 minut působit. Jeho účinnost se dá zvýšit, když si po tu dobu necháte na vlasech ručník nebo koupací čepici, čímž opět dojde k aktivaci tepla.

V obou případech se pak hodí vlasy po kúře umýt šamponem a kondicionérem a následně je upravit tak, jak jste zvyklé. S používáním oleje to nemusíte přehánět, stačí, když k jeho aplikaci přistoupíte jednou nebo dvakrát za týden. (Pro uhlazení vlasů ho můžete v malém množství používat podle potřeby. Denně se dá aplikovat i na řasy, obočí a kůži.)

Dále můžete stav svých vlasů podpořit dobře zvolenou vnitřní výživou, která by měla zahrnovat vitamíny, minerály, bylinky a další důležité látky, které jim mohou dodat novou energii k růstu. Dobrým pomocníkem jsou kvalitní doplňky stravy na vlasy s přírodním složením, které obsahují vitamín E, vitamíny skupiny B, přesličku rolní, pivovarské kvasnice, kopřivu dvoudomou a mnoho dalších látek, včetně MSM a vitamínu C.

Když ještě uděláte jeden krok navíc a během péče sáhnete místo po klasických šamponech z obchodu po těch přírodních, které obsahují šťávu z aloe vera, kofein, extrakt z konopí, máty a kopřivy, a ještě je doplníte o kondicionér s kofeinem, kurkumou a dalšími přírodními látkami, uvidíte, že postupem času budou vaše vlasy v mnohem lepší kondici a budou překypovat krásou a zdravím. A to je přesně to, o co vám jde. Nebo ne?

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář