Kávová maska na vlasy: Recept + účinky

Většina lidí si bez šálku kávy nedovede představit svůj den. Věděly jste však, že aplikace kofeinu na vlasy může mít pozitivní vliv jak na jejich kondici, tak na rychlost jejich růstu? Pokud chcete vědět o účincích kávy na vlasy víc, určitě pokračujte ve čtení.

Káva patří mezi společensky akceptované stimulanty, které nás dovedou nakopnout během dlouhého pracovního dne. I když je v tomto ohledu káva poměrně spolehlivá, její nadměrné pití může mít negativní účinky. Například strmý pokles energie po určité době od její konzumace. Také ale nemusí vyhovovat lidem, kteří mají vyšší tlak nebo potíže s žaludkem.

Dnes se ale nebudeme bavit o tom, jestli je pití kávy prospěšné, či nikoliv. Místo toho se mrkneme na to, jak může z účinků kávy profitovat vaše kštice. Kromě jiného, nabídneme vám i recept na kávovou masku na vlasy, která se jistě brzy stane nepostradatelnou součástí vaší pečující rutiny.

Účinky kávy na vlasy

Jak už bylo řečeno, kofein je stimulant, který nás dovede pořádně nabudit. Podobné účinky má přitom i na vlasy. Kofeinové šampony a masky se často doporučují na podporu růstu vlasů, protože mohou zlepšit prokrvení vlasové pokožky. Díky tomu se k vlasům dostanou všechny potřebné živiny.

Káva dále může nabídnout lesklejší a jemnější vlasy, které vypadají na první pohled zdravěji. V neposlední řadě, polévání vlasů kávou může fungovat i jako přírodní barva na vlasy. Pokud tedy bojujete s šedinami a vaše přirozená barva vlasů je tmavě hnědá, můžete ve své koupelně učinit zajímavý pokus.

Kávová maska – domácí recept

Kávová maska na vlasy se dá vyrobit v domácích podmínkách a je cenově velmi dobře dostupná, takže si ji můžete dopřávat několikrát do měsíce.

Budete potřebovat: 1 hrnek bílého jogurtu, 1 lžíci mleté kávy, několik kapek citronové šťávy

Všechny tyto ingredience důkladně promíchejte. Poté tuto směs vetřete do vlasů, ideálně od kořínků až po konečky. Zabalte si vlasy do koupací čepice a nechte působit 30-40 minut. Poté si vlasy umyjte tak, jak jste na to zvyklé.

Kdo bude chtít, ten také může smíchat mletou kávu spolu s ricinovým olejem, kokosovým olejem nebo s medem.

kávová maska recept

Jak podpořit zdraví vlasů?

I když je aplikace masky na vlasy jednoznačně žádoucí, neměly byste zapomínat ani na další kroky péče, které jsou mnohdy mnohem důležitější a vaše vlasy se bez nich neobejdou.

V první řadě vám doporučíme, abyste při mytí používaly přírodní šampony a kondicionéry bez sulfátů, které obsahují bylinky a další látky, jež podporují pěstěný vzhled vlasů. Patří mezi ně například kopřiva dvoudomá, konopí, panthenol, kofein, máta, kurkuma, aloe vera a mnoho dalších.

Aby se vašim vlasům dostalo prvotřídní péče i zevnitř, také nezapomínejte na dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují vitamíny skupiny B, zinek, vitamín E, přesličku rolní a další látky, které se ve svých účincích na vlasy, pokožku a nehty podporují navzájem.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář