Olivový olej na vlasy: Jak ho používat a opravdu pomáhá?

Olivový olej jste dost možná poprvé ochutnaly na dovolené u moře a poté jste si ho koupily i domů. Nemusíte ho ale používat jen na saláty, hojné využití najde i v péči o vlasy a pokožku. Víte, jaké benefity jeho používání v pečující rutině přináší? A víte, jak ho aplikovat správně?

I když se olivový olej ještě před pár desítkami let považoval za hůře dostupný luxus, v poslední době ho má v potravinové skříni mnoho českých domácností. Už dávno se navíc nepoužívá jen na vaření. Italky, Řekyně a další ženy, které žijí v oblastech, kde se olivy pěstují, používají olivový olej i ve své pečující rutině.

Vzhledem k tomu, že se olivovému oleji přisuzuje mnoho pozitivních účinků, které pomáhají podporovat pěstěný vzhled a krásu, podíváme se, jak z jeho aplikace na pokožku a vlasy můžete profitovat i vy.

Co je to olivový olej?

Olivový olej patří do kategorie rostlinných olejů. Získává se lisováním oliv. Kromě toho, že se může jíst, používá se i v kosmetickém průmyslu. Obvykle ho také zařazujeme do zdravých tuků, protože obsahuje vitamín E a mononenasycené mastné kyseliny. Na druhou stranu, stále jde o olej, takže pokud chcete žít zdravě a hlídat si štíhlou linii, nemělo by se to s jeho množstvím přehánět.

olivový olej účinky na vlasy a pleť

Účinky na vlasy

Olivový olej může při pravidelné aplikaci na vlasy podpořit jejich lesk a hebkost. Také může vlasům nabídnout hydrataci, z čehož mohou těžit především ženy, které mají lámavé, suché a poškozené vlasy. V neposlední řadě může také vlasy posílit, takže by neměly být tak náchylné na masivní poškození v budoucnu.

Vyzkoušet ho můžete například na:

  • Silné a nepoddajné vlasy
  • Roztřepené konečky
  • Chemicky ošetřované vlasy (po zesvětlování, barvení…)

Vzhledem k tomu, že se dá používat mnoha různými způsoby, jde o opravdu variabilní zkrášlující ingredienci.

Účinky na pleť

Aby toho nebylo málo, olivový olej je skvělým pomocníkem i v oblasti péče o pleť. Co se týče pokožky hlavy, může vám pomoci zmírnit potíže s lupy. Stačí, když ho budete několikrát za týden nanášet přímo na kůži, kde ho necháte několik minut působit, a je to.

Dále vám může jeho aplikace na pleť nabídnout:

  • Hydrataci
  • Redukci prvních známek stárnutí
  • Čištění pokožky
  • Podporu hojení ran

Mohl by tedy vyhovovat jak ženám se suchou pokožkou, tak těm, které mají sklony ke vzniku akné.

Jakým způsobem ho používat?

Olivový olej lze používat jako masku na pokožku hlavy, o které jsme se již bavily o pár řádků výše. Také ho ale můžete aplikovat na konečky a do délek, kde ho necháte působit alespoň 30-60 minut. Větší účinnost bude tento olejový zábal mít, když si vlasy po tuto dobu přikryjete koupací čepicí nebo starším ručníkem, protože vznikne teplo, díky kterému se olej lépe dostane dovnitř vlasu. Pak už si stačí umýt vlasy tak, jako to děláte normálně. Neposedné vlasy se dají malým množstvím olivového oleje také dobře uhladit.

Koho zajímá použití olivového oleje na kůži, ten jím může nahradit klasické tělové mléko. Také ale dovede vytrhnout trn z paty, pokud nemáte po ruce pleťový krém či krém na ruce.

jak používat olivový olej

Další tipy pro zdravé vlasy

I když je olivový olej v péči o vlasy a pokožku hodně nápomocný, ani dům nepostavíte bez toho, aniž by měl dobré a dostatečně hluboké základy. Z toho důvodu byste ani při jeho používání neměly zapomínat na důležitost kvalitní vnitřní výživy, o kterou se postarají přírodní doplňky stravy na podporu růstu a dobré kvality vlasů, a které obsahují i látky, které jsou klíčové pro udržení normálního stavu pokožky

Jelikož je takových přípravků spousta a nemusí být snadné na první dobrou rozpoznat, který je dostatečně kvalitní, snažte se na zadní etiketě najít látky jako vitamíny skupiny B, L-Methionin, zinek, selen, kopřiva dvoudomá, pivovarské kvasnice, přeslička rolní a mnoho dalších. Pak budete vědět, že jste si vybraly správně.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář