Vitamín B7: Jak působí na vlasy a nehty?

Biotin je jedním z vitamínů skupiny B, které se starají o mnoho důležitých tělesných procesů. Vzhledem k tomu, že vitamín B7 na vlasy má poměrně dobrou reputaci, mnoho žen po něm sahá ve chvíli, kdy mají potíže s jejich vypadáváním. Co dalšího byste ale měly o vitamínu B7 vědět? Na to se společně podíváme níže.

Biotin je vitamín, který má mnoho jmen. Někdy se mu říká vitamín B7, vitamín H nebo třeba koenzym R. Vzhledem k jeho účinkům se často přidává do doplňků stravy na podporu kůže, vlasů a nehtů.

Jelikož ale jen velmi málo žen tuší, v čem dalším je vitamín B7 specifický, nemusí kvůli jeho malé znalosti vytěžit z jeho užívání maximum.

Jelikož by byla škoda se ochudit o vše, co vám může tento vitamín nabídnout, na to, co s ním přímo souvisí, se zaměříme v následujících několika odstavcích.

Co je to vitamín B7?

Biotin patří do rodiny skupiny vitamínů B, které jsou rozpustné ve vodě. Konkrétně to znamená, že tělo potřebuje jejich stálý přísun, protože si je nedovede udržet pro pozdější potřebu. Jeho přebytek se z organismu vyloučí společně s močí. I když to na první pohled vypadá jako nevýhoda, ve skutečnosti je velmi nepravděpodobné, že byste se mohly vitamínem B7 předávkovat. (Což je nebezpečí, které hrozí u vitamínů, které jsou rozpustné v tucích.) Co se týče jeho označení vitamín H, to souvisí s tím, že toto písmeno vychází z německého slova Haut, což znamená kůže.

nejlepší účinky vitamínu b7

Nejlepší účinky vitamínu B7

Bez vitamínu B7 by nemohl lidský organismus normálně fungovat, protože se podílí na mnoha životně důležitých procesech.

Jmenovat můžeme například:

  • Štěpení makroživin z potravy (takže jídlo může sloužit jako zdroj tělesné energie)
  • Udržování normální hladiny krevního cukru u lidí s diabetem 2. typu
  • Udržování normálního těhotenství
  • Podporu kojení
  • Podporu konzervativní léčby roztroušené sklerózy (ta v současné době není léčitelná, ale suplementace vitamínem B7 při tradiční léčbě může zpomalit její rozvoj)

Jak tedy vidíte, s vitamínem B7 bychom měly ve svých životech rozhodně počítat.

Vlasy a nehty

Tento bod jsme si schválně nechali pro samostatný odstavec, protože si zasluhuje zvýšenou pozornost.

Co se týče nehtů, vitamín B7 omezuje jejich třepení a lámavost. Pokud tedy potřebujete své nehty posílit, vitamín B7 by vám s tím mohl snadno pomoci. V případě, že máte vitamínu B7 v organismu málo, může to vyústit i ve větší vypadávání vlasů. V neposlední řadě se tento vitamín spojuje i s normálním stavem pokožky (nezapomeňte totiž na to, že se mu také říká vitamín H), z toho důvodu je opravdu důležité, abyste ho měly ve své každodenní životosprávě dostatek.

vitamín b7 na vlasy

Jak ho přijímat?

Vitamín B7 se nachází v poměrně rozsáhlé skupině potravin, které jsou běžnou součástí západního jídelníčku. Najdeme ho například v kvasnicích, vejcích, květáku, některých sýrech a podobně. Ovšem, řekněme si upřímně, že ne všichni mají konzumaci živočišných výrobků v oblibě. Navíc, těchto potravin nemusíte sníst každý den dost na to, aby se to projevilo na lepší kondici vašich nehtů a vlasů.

Z toho důvodu vám doporučíme dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu vlasů, nehtů a kůže, které mají vitamín B7 ve svém složení. V ideálním případě si navíc vybírejte ty, které mají komplexnější složení, v němž se obsažené složky podporují navzájem.

Konkrétně ve složení hledejte i:

A mnoho dalších látek, které dodají vašim vlasům a nehtům kvalitní základ pro pěstěný vzhled a zdravý růst.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář