Styling vlasů: Jak to dělat správně?

Na vlasech a jejich úpravě záleží. Nejen ve chvíli, kdy se chystáme na pracovní pohovor, nebo na dlouho očekávané rande. Hezky upravený účes nám dovede zvednout sebevědomí i při obyčejném nakupování a každodenních pochůzkách. Jak vzít úpravu a styling vlasů za správný konec? Na to se společně zaměříme níže.

I když základem spokojenosti mnohých žen jsou dlouhé a zdravě vypadající vlasy, o nic méně důležitý není ani jejich styling. Nemá totiž smysl chlubit se dlouhými loknami, když vypadají jako vrabčí hnízdo.

Přesto, že by se mohlo zdát, že ženy s krátkými vlasy jsou problémů s jejich stylingem ušetřeny, opak je pravdou. Aby krátký účes vypadal dobře, vyžaduje možná ještě o chlup lepší péči než ten, který je tvořen z vlasů dlouhých.

Jak ale najít nějaký přijatelný kompromis mezi vašimi dosavadními stylingovými schopnostmi a nedostatkem času, kterým trpí mnoho z nás?

Tipy pro správný styling vlasů

Každé tváři a délce vlasů vyhovuje trochu jiný přístup, z toho důvodu si nedovolujeme přijít s nějakým univerzálním návodem. Na druhou stranu, existuje pár obecných pouček, jejichž znalost se může jednoho dne hodit prakticky každé z nás.

tipy pro správný styling vlasů

Jedním z úplných základů je znalost vašeho typu vlasů. Pokud jsou od přírody husté, vlnité a nepoddajné, budou vyžadovat úplně jiné zacházení a typy úpravy než ty, které jsou řídké a jemné. Zatímco husté a nepoddajné vlasy mají tendenci elektrizovat, u těch slabých a jemných je největší problém navození většího objemu.

Dále vám při úpravě vlasů pomůže:

  • Správný střih (který je v ideálním případě vhodný pro váš typ vlasů)
  • Používání vhodných stylingových přípravků (například na podporu přirozených vln)
  • Používání správných pomůcek (každé vlasy vyžadují jiný typ hřebenu)

Obecně se také doporučuje, aby to ženy nelámaly příliš přes koleno a rozhodly se pro takový styling, který jim dovoluje jejich typ vlasů. To znamená, že vlnité vlasy by měly být vlnité, rovné zase rovné.

V případě, že bojujete s elektrizujícími a poletujícími vlasy, zkuste spát na saténovém polštáři a používat na mytí o něco chladnější vodu. Stopku mají i kosmetické přípravky, které obsahují alkohol. (Ten má totiž tendenci vysušovat.)

Styling krátkých vlasů

Pokud si nemůžete vybrat mezi kratšími a delšími vlasy, může vám pomoci, když v horní části hlavy budou delší (například na patku) a po stranách budou střižené na krátko. Kromě toho, že takový účes můžete nosit rozpuštěný, z delších vlasů ve středu hlavy můžete udělat culík, z pod kterého budou po stranách vykukovat zkrácené boky. Tento účes se hodí i pro vlnité vlasy, dávejte ale dobrý pozor, aby neztratily svoji texturu a byly dostatečně pevné, jinak budete vypadat urousaně. Skvělým tipem je i wet-look, kdy si do vlasů dáte gel a pak je sčešete hřebenem směrem dozadu.

Styling dlouhých vlasů

Pokud se toho nebojíte, nebo potřebujete praktický účes do tělocvičny, určitě nic nepokazíte, když si rozdělíte vlasy na středovou pěšinku a posléze si spletete klasické copy po obou stranách hlavy. Dále je dobrým tipem i zasponkování vlasů kolem obličeje k hlavě, s tím, že zbytek vlasů necháte volně. Pro větší estetičnost použijte větší množství sponek, které mohou být i ozdobné. V poslední době je hodně moderní i nošení nejrůznějších šátků ve vlasech. Můžete si tedy udělat nízko posazený culík, který omotáte skutečně dobře vypadajícím (kratším) šátkem, v jehož středu uděláte uzel.

styling krátkých a dlouhých vlasů

Vsaďte na přírodní produkty a kosmetiku

Kromě správné úpravy vlasů a jejich stylingu myslete na to, že potřebují i další extra péči, která podpoří jejich zdraví a pěstěný vzhled. Z toho důvodu sáhněte po přírodních doplňcích stravy na podporu růstu vlasů, které jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. (A které obsahují látky, které jsou důležité i pro normální vzhled pokožky a nehtů.)

Jejich užívání doplňte používáním kvalitních přírodních šamponů a kondicionérů, které pečují o vlasy během umývání. Na etiketě dobrého šamponu hledejte šťávu z aloe vera, kofein a rostlinné extrakty z máty, kopřivy, konopí a dalších.

Kondicionér by měl být bez obsahu sulfátů. Ve složení pak určitě hledejte kromě kofeinu i kurkumu a panthenol.

Všechny tyto látky zajistí, že vlasy budou jemné, lesklé, hebké a silné, díky čemuž bude jejich styling o poznání jednodušší.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář