7 tipů, jak mít krásné vlasy: Znáte všechny?

Krásné vlasy jsou cílovou metou mnoha žen. Jenže, pokud nevíte, jak se o ně máte správně starat, nemůžete očekávat, že vaše úsilí bude mít nějaký valný efekt. Pokud chcete se svou kšticí něco udělat ještě během dneška, podíváme se na několik tipů, které by vám měly snadno pomoci.

Péče o vlasy není jednoduchá, protože pouhé jejich vlastnictví z nás nedělá experty na správnou péči o ně. A tak se může stát, že si svými zásahy spíš škodíme. Jelikož to může být pro řadu lidí opravdu dost frustrující, podíváme se na to, jaké tipy a triky pro krásné vlasy můžete co nejdříve vyzkoušet.

Vsaďte na proteiny

Vlasy jsou tvořeny z velké části proteinem, takže je pochopitelné, že bychom ho měli mít ve svém jídelníčku dostatek. (To nebývá pravidlem, protože naplnit denní doporučenou dávku bílkovin je pro mnohé prakticky nemožné.) 

Aby to pro vás bylo jednodušší, dopřávejte si:

  • Mléčné výrobky
  • Zdroje rostlinných proteinů
  • Vejce
  • Libové maso
jak mít krásné vlasy

Nenasycené mastné kyseliny omega-3

Nenasycené mastné kyseliny omega-3 nejsou důležité jen pro váš mozek, srdce a zrak, ale i pro krásný vzhled vašich vlasů. Kromě toho, že podporují růst zdravých vlasů, prospívají i stavu vlasové pokožky. Mezi bohaté zdroje omega-3 patří lněné semínko, sýr cottage, mořské ryby a další.

Maska na vlasy

Pravidelné umývání nestačí, vlasy k udržení svého normálního stavu potřebují i aplikaci pečujících masek, které si dovedou poradit s poškozením, suchostí vlasů a s dalšími problémy, včetně podrážděné vlasové pokožky. Masku si nemusíte kupovat, ale můžete si ji vyrobit z dostupných ingrediencí i v domácích podmínkách.

Pozor na teplotu

Při mytí vlasům nedělá ani trochu dobře, když na ně pustíte horkou vodu, které budou vystavené po dobu několika minut. Tímto způsobem se vlasy vysušují a poškozují. Z toho důvodu se pokuste teplotu vody při umývání vlasů trochu stáhnout.

Česání

Možná jste o tom nevěděla, ale česání poškozuje vlasy, z toho důvodu byste si je měla česat co možná nejméně. V ideálním případě začněte s česáním u konečků, které bývají nejčastěji zacuchané. Pak pokračujte do délek a teprve pak si rozčesejte celé vlasy. Také nezapomínejte na to, že vlasy by se neměly nikdy česat mokré, protože jsou v tomto stavu nejvíc náchylné k poškození.

Tepelný styling

Asi nemusíme říkat, že krásné vlasy vyžadují nízké teploty při tepelném stylingu. V jeho průběhu také nezapomínejte na důsledné používání přípravků, které chrání vlasy proti poškození.

Kosmetika a vnitřní výživa

Největší roli v péči o vlasy hraje vaše vnitřní výživa, ve které by mělo být dostatečné množství vitamínů, minerálů, bylinek a podobně. Vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na vlasy, které obsahují přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, pivovarské kvasnice, vitamíny skupiny B a mnoho dalších.

Když je navíc spárujete s přírodními šampony (kofein, aloe vera, kopřiva, konopí…) a kondicionéry (kurkuma, panthenol, kofein…), které neobsahují sulfáty, máte téměř vyhráno.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář