Správná úprava vlasů a čemu se naopak vyhnout?

Úprava vlasů působí na řadu lidí vcelku banálně, faktem ale je, že to, jak se ke svým vlasům každý den chováte poměrně zásadně ovlivňuje jejich zdraví a vzhled. Pokud chcete zjistit, jak k nim přistupovat lépe, níže vám prozradíme pár tipů a triků, kterých byste se měly držet.

I když máme všichni na hlavě vlasy, ještě to z nás na ně nedělá experty, kteří dovedou číst jejich potřeby a předcházet jejich nadměrnému poškození. Hřebíčkem do rakve může být třeba příliš vysoká teplota při používání kulmy a žehličky, po které saháte každý den. Také ale může jít o absenci ochranného spreje na vlasy a o celou řadu dalších drobností, které v konečném důsledku způsobují, že vlasy nerostou tak rychle, jak byste si to v ideálním případě představovaly.

Proto se podíváme, co můžete v dohledné době při úpravě vlasů změnit.

5 tipů, jak si správně upravit vlasy

Poznejte svůj typ vlasů

Úplně tím nejdůležitějším bodem je poznání, jaký typ vlasů vlastně máte. V opačném případě je můžete přehnaně zatěžovat česáním (což nemají rády třeba vlnité a kudrnaté vlasy) nebo pravidelným žehlením. Jemné vlasy zase mívají potíže s objemem a silné mohou trčet na všechny strany a nemusí být snadné je nějak uhladit.

tipy jak si upravit vlasy

Mějte správný střih

Hned poté je na žebříčku nejvyšších priorit správný střih vlasů. Kromě toho, že odstraní poškozené konečky vám významně ulehčí styling. Zatímco jemné vlasy mohou využít nejrůznějších prostřihů a sestřihů, u vlnitých může hrát roli jejich provzdušnění, které podpoří vznik přirozených vln.

Nákup produktů podle síly vlasů

Na jemné vlasy by se měly používat přípravky, které jsou k tomu určené. To samé platí o vlasech, které jsou od přírody silné a špatně poddajné. Jemné vlasy bez objemu také mohou ocenit nejrůznější spreje a mlhy, které jim dodají objem, silné vlasy zase mohou potřebovat extra dávku hydratace.

Pozor na množství

Do vlasů si vždy dávejte jen úsporné množství přípravku, v opačném případě mohou být vlasy nadměrně zatížené, mastné a podobně. Neplatí to snad jen pro sprej proti působení tepla.

Správný hřeben

I výběr hřebenu je docela alchymie. Ženy s jemnými vlasy by měly používat hřebeny s přírodními štětinami. Pro normální a silné vlasy jsou ideální hřebeny s kombinací přírodních a nylonových štětin. Hodně silné vlasy by pak měly jednoznačně sáhnout po nylonových štětinách.

Čemu se vyhnout?

Problémem může být příliš časté, nebo naopak málo časté umývání vlasů. (Což se bere s ohledem na to, jaký je váš typ vlasů.) Dalším problémem může být nesprávné a nedostatečně provedené mytí vlasů. Po umytí vlasů také nepoužívejte standardní ručník na jejich vysušení, protože pak vám mohou vlasy poletovat kolem hlavy. Úplně zakázat by se mělo i česání vlasů ve chvíli, kdy jsou vlhké a spaní s mokrými vlasy. Po umytí vlasů je také hned nefénujte a počkejte s tím alespoň hodinu.

upravené vlasy jak na to

Jak mít dlouhé a zdravé vlasy?

Kromě výše uvedených tipů existuje i celá řada dalších. V první řadě se nedoporučuje nosit gumičky, které na sobě mají nějaké kovové části. Ty dovedou vlas přetnout a způsobit jeho poškození. Také se doporučuje používat šampon jen u kořínků. Délkám stačí, když do nich steče při oplachování.

V neposlední řadě nezapomínejte na dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují:

A mnoho dalších pro tělo důležitých látek. Když je navíc doplníte o používání přírodních šamponů a kondicionérů, brzy byste měly zaznamenat první viditelné úspěchy.

A jak vypadá úprava vlasů u vás? Podělte se s ostatními v komentáři.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář