Jak vyživit vlasy? Víme, jak na to!

Krásné a silné vlasy, které rostou do co největší délky, jsou snem mnoha žen. Ne každá ale této cílové mety dosáhne, což může být pro mnoho z nich opravdu frustrující. Možná ale stačí, když svou pečující rutinu doplníte o vhodnou vnitřní výživu. Jak vyživit vlasy, abyste toho docílili? Na to se společně podíváme níže.

I když se může na první pohled zdát, že vlasům nejvíc prospějeme volbou správného šamponu a pečující rutinou, pravdou je, že na jejich hezký vzhled má nemalý vliv i naše vnitřní výživa, ve které by mělo být dostatečné množství vitamínů, minerálů a dalších látek, které je podpoří v jejich růstu.

Výživa má velký vliv i na jejich vypadávání, pokud tedy s těmito věcmi dlouhodobě bojujete, možná přišel čas upravit své návyky.

Víte, co by ve správné výživě pro vlasy nemělo chybět?

Nejlepší výživa na vlasy

Vlasy potřebují poměrně velké množství vitamínů, minerálů a dalších látek, které vyžadují ke svému normálnímu růstu a také pro svůj pěstěný vzhled. Problém je ale v tom, že tělo tyto látky potřebuje i k zajištění dalších procesů, takže pro vlasy jich už nemusí být dostatek. (Řekněme si totiž upřímně, že činnost srdce a mozku musí být z hlediska normálního fungování organismu před normálním vzhledem vlasů kvůli zachování života upřednostněna.)

Z toho důvodu je klíčové, aby mělo tělo těchto látek dostatek, protože díky tomu se dostane na všechny.

výživa na vlasy co jíst

Co jíst pro zdravé vlasy?

V první řadě byste měly mít v jídelníčku dostatečně velké množství proteinů, protože ty jsou jednou z hlavních složek struktury vlasů. Proteiny jsou ale hodně důležité i pro hezký vzhled vašich nehtů. Než se ale příště zakousnete do tučného bůčku, raději se informujte o zdravějších alternativách, mezi které patří vejce (v rozumném množství), tofu, sója, libové maso, kvalitní mléčné výrobky a podobně. To ale samozřejmě není všechno, co byste měly svým vlasům dopřát.

Vitamíny na vlasy

Jak jistě víte, některé vitamíny plní úlohu antioxidantů, které chrání tělesné buňky před poškozením a před předčasným stárnutím. Z toho mohou těžit i vaše vlasy, které jsou pod neustálou palbou nečistot z vnějšího prostředí. (Navíc je poměrně často zatěžujeme barvením a tepelnou úpravou, což jim také zrovna nesvědčí.) Některé vitamíny navíc podporují normální činnost červených krvinek, kvůli čemuž se může zlepšit distribuce živin až do vašich vlasů. (Vážně.)

Mezi nejlepší vitamíny pro vlasy patří vitamín C, vitamín D, vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín E a mnoho dalších.

Bylinky na vlasy

Skvělé jsou i bylinky na vlasy, které často podporují jejich růst a omezují vypadávání. Tradičně v tomto ohledu známe kopřivu dvoudomou a přesličku rolní. I když to technicky vzato není bylinka, ve složení se snažte hledat i pivovarské kvasnice, které obsahují větší množství vitamínů skupiny B.

jak vyživit vlasy vitamíny bylinky

Jak je nejlépe přijímat?

O komplexní péči o vlasy se v tomto ohledu postarají doplňky stravy na vlasy, které jsou na přírodní bázi a jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. Kromě výše uvedených látek v nich ale hledejte i další látky, které mají na vlasy, jejich růst a vzhled pozitivní vliv.

Speciálně můžeme vypíchnout třeba:

A mnoho dalších.

Nezapomínejte ale na to, že dlouhodobé užívání těchto doplňků stravy musíte podpořit i správnou péčí o vlasy, jinak se může stát, že vaše úsilí přijde vniveč. Kromě přírodních šamponů a kondicionérů na podporu růstu vlasů vyzkoušejte i omezení tepelného stylingu a mytí vlasů teplou, nikoliv horkou vodou.

Když se toho budete držet, uvidíte, že stav vašich kadeří by se měl v dohledné době viditelně zlepšit.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář