Jak si ostříhat vlasy doma? Víme, jak na to

Ne každý má peníze na to, aby mohl pravidelně navštěvovat kadeřníka. Vlasy ale rostou a nikdo nechce vypadat jak rousňák. Pokud máte pro strach uděláno, dáme vám pár tipů, jak si ostříhat vlasy svépomocí doma.

Stříhání vlasů, zvlášť, pokud nejste vystudované kadeřnice, je dost ošemetná záležitost, u které se může leccos pokazit. Vlasy jsou buď krátké, zubaté nebo prostě jenom vypadají divně. Na druhou stranu, pokud máte dobré nůžky a znáte správnou techniku, doma si lze ostříhat vlasy celkem snadno.

Přiznáváme, ne každému se podaří ustřihnout si vlasy dobře napoprvé. Je proto potřeba počítat i s rizikem toho, že se vám to nepovede. Trénink ale dělá mistry. Takže, když nebudete spěchat a budete si počínat rozumně, nemělo by se nic vážného stát.

Jak teda na to?

Základní tipy pro stříhání vlasů

První radou je, že stříhání vlasů je těžší než se zdá. Proto si nemyslete, že jako někdo, kdo drží nůžky v ruce poprvé, to zvládnete tak, jako lidé na internetu, kteří mají stříhání vlasů za zdroj obživy. Proto si neplánujte žádné megalomanské zásahy a držte se spíš při zemi.

Dále je vhodné, abyste byly při stříhání vlasů střízlivé. Dejme si totiž ruku na srdce. Mnoho žen se nadchne pro změnu v podroušeném stavu. Výsledek takového stříhání by ale nejspíš za moc nestál. V neposlední řadě, mějte ostré nůžky a pořádně si promyslete, co chcete dělat. Pomoc kamarádky, nebo někoho z rodiny je příjemný bonus.

stříhání vlasů doma

Jak ostříhat krátké vlasy?

Ofina

Mnoho žen si přeje nosit ofinu, ale nikdy se k tomu neodhodlají. Proč to ale nezkusit? Začněte tím, že si připravíte nástroje. Potřebujete hřeben a ostré nůžky. Případně i žehličku na vlasy, pokud nemáte vlasy od přírody rovné. 

jak ostříhat krátké vlasy

V první řadě, vlasy by měly být suché. Díky tomu vám odpadne obava, že nakonec budou po usušení příliš krátké. Hřebenem oddělte vlasy z vrchní části hlavy. Klidně si je sepněte do culíku, aby vám neutíkaly. Vlasy smotejte a ustřihněte je v požadované délce. Vlasy nechte v culíku a zastřihněte pramínky podél obou stran obličeje. Nakonec vlasy v culíku přečesejte z véčka přes obličej a ustřihněte ofinu.

Mikádo

Krátké vlasy jsou šik. Jak si ale neudělat ostudu? Umyté a suché vlasy si rozdělte na tři sekce. Dvě budou po stranách a jedna vzadu na hlavě. Každou z nich sepněte gumičkou. Ustřihněte vlasy vzadu do požadované délky a zarovnejte konce. Stejně postupujte i po stranách. Jen s tím rozdílem, že je můžete nechat trochu delší. Vzhledem k náročnosti stříhání bude lepší, když si k němu někoho přizvete.

Jak ostříhat dlouhé vlasy?

Vlasy do postupna

Dlouhé vlasy do postupna taktéž vyžadují asistenci druhé osoby. Protože na záda si nevidíte. A ani na ně s největší pravděpodobností nedosáhnete. Vlasy je nejlepší rozpustit a nechat druhou osobu, ať je sestříhá do písmene U. Aby byl výsledek opravdu dokonalý, vlasy by měly být vyžehlené a dokonale rozčesané.

jak ostříhat dlouhé vlasy

Konečky

Oproti tomu, konečky si dovedete zkrátit klidně sama. Jediné, co budete potřebovat, je žehlička na vlasy, hřeben, gumička a nůžky.

Vlasy by měly být taktéž suché. Před stříháním si je rozdělte na pěšinku uprostřed hlavy a pořádně je rozčesejte. Pokud se vám vlní, narovnejte je žehličkou. Vlasy sepněte do gumičky a ustřihněte suché a roztřepené konečky. 

Počítejte s tím, že konečky budete muset zastřihnout výš než kde si myslíte. Je totiž potřeba se zbavit doopravdy všeho, co na vlasy už nepatří. Pak si vlasy učesejte tak, jak jste zvyklá normálně. Podívejte se do zrcadla a zkontrolujte, jestli máte obě strany stejně dlouhé.

Pokud ne, nebo vidíte někde zuby, vezměte hřeben a zkracujte. Do doby, dokud se vám nebude zdát, že je všechno v pořádku.
Tím, že budete mít dlouhé, ale ošklivé vlasy ničeho nedocílíte. Pokud je chcete podpořit v jejich růstu, vsaďte na správnou péči a vyzkoušejte doplňky stravy na podporu jejich růstu.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář