Jak mít dlouhé vlasy? Účesy a správná péče

Vlasy jsou koruna krásy. Není proto divu, že se je snažíme všelijak podpořit v jejich růstu. Naše úsilí se ale nemusí vždycky střetnout s úspěchem. Tipy, jak na dlouhé vlasy, vám proto nabídneme níže. 

Úprava dlouhých vlasů je někdy zdlouhavá. Pohled na ně nám ale dokáže všechny trable vynahradit. Problém je ale v tom, že řada žen neví, jak dlouhých vlasů dosáhnout. A pokud už je mají, mohou mít zničené a roztřepené konce, které z nich mohou udělat takříkajíc roští, ve kterém by se mohla zabydlet nejedna ptačí rodinka. 

Jak mít co nejrychleji dlouhé vlasy? A je možné nějak obelstít genetiku?

Jak mít dlouhé vlasy?

To, v jaké budou vaše vlasy kondici, hodně záleží na tom, jak kvalitní je vaše genetická výbava. Na druhou stranu, hodně toho dokážete napravit i dobře zvolenou péčí o vlasy. Nejde jen o to, jak a čím naše vlasy umýváme, nebo jak často chodíme ke kadeřníkovi. (Nebo o to, zda si vlasy barvíme a fénujeme.) Je to i o vnitřní výživě, kterou vlasům dáme. Pokud je tedy vaším cílem bujná kštice, která vám sahá skoro po zadek, připravte se na to, že budete muset učinit změny na všech frontách.

Začít můžete třeba:

  • Barvením vlasů šetrnějšími barvami
  • Pravidelným zastřihováním konečků
  • Vyživujícími vlasovými zábaly
  • Používáním speciálních ochranných prostředků proti teplu a UV záření
  • Správným česáním vlasů
jak mít dlouhé vlasy

Jak dlouho rostou vlasy

Vlas během svého života projde několika fázemi. Z nichž každá trvá různě dlouhou dobu.

Rozlišujeme:

  • Anagen
  • Katagen
  • Telogen

Anagenní fáze je fáze růstu. Trvá od 2 do 8 let. Během katagenní fáze se růst vlasů zastavuje. Doba trvání této fáze se pohybuje od 4 do 6 týdnů. Během telogenu pak vlasy vypadávají. Tento stav obvykle trvá 2-3 měsíce. Průměrná rychlost růstu vlasů za jeden měsíc je (zhruba) 1,3 cm.

Péče o dlouhé vlasy

Nemá moc smysl snažit se mít co nejdelší vlasy, když nevíte, jak se o ně máte správně starat. Asi úplně nejjednoduší je začít s používáním správného hřebenu/kartáče. Spíš než po kartáči s umělými, nebo syntetickými vlákny, sáhněte po dražším hřebenu, který je vyrobený z přírodních materiálů. V úvahu pro vás mohou přicházet i speciální kartáče, které mají ohebné štětiny, které se dovedou přizpůsobit česání. Tento krok zabrání tomu, aby se vlasy nadměrně poškozovaly a lámaly.

jak ostříhat dlouhé vlasy

Jak ostříhat dlouhé vlasy

Střihy pro dlouhé vlasy bývají velice variabilní. Při jejich výběru je ale důležité se řídit tím, co bude nejvíc slušet vaší osobnosti, osobnímu stylu a především pak tvaru vašeho obličeje. Ženy s vysokým čelem mohou zamaskovat jeho výšku tím, že si vyberou dlouhé vlasy s ofinou.

Pokud máte jemné vlasy, které potřebují dodat trochu na objemu, zkuste kadeřnici požádat, aby vám udělala sestříhané dlouhé vlasy. S tím, že s jejich tvarováním začne po obou stranách obličeje. Díky čemuž by se měl do vlasů dostat pohyb. V závislosti na tom, co se vám líbí, si také vyberte, jestli chcete mít vlasy střižené rovně, nebo do oblouku. Oboje má své klady a zápory. Takže je to především na vašem estetickém cítění.

účesy pro dlouhé vlasy

Účesy pro dlouhé vlasy

Dlouhé a zdravé vlasy budou vypadat naprosto neodolatelně, pokud je vyžehlíte, či vyfoukáte úplně do hladka. Díky tomu vynikne jejich barva, struktura i lesk. Také díky tomu můžete získat pár centimetrů délky. Pokud nemáte na podobné experimenty náladu, nebo chcete vypadat trochu jemněji, vlasy nedbale natočte. Na natáčky, nebo na kulmu. (Módní je v poslední době i natáčení vlasů na ponožku během spánku.)

Pro slavnostní události, jako jsou plesy a svadby, se výborně hodí boho účesy. Ty mohou kombinovat zapletené a rozpuštěné vlasy. Také do nich můžete přidat květinové čelenky, nebo jiné luxusnější ozdoby. Do práce, nebo do školy se pak hodí zapletené copy. Velmi sofistikovaný je například francouzský cop. Do školy, nebo do tělocvičny si pak zkuste zaplést boxerské copánky. Jen dávejte pozor na to, aby nebyly příliš utažené. Při dlouhodobém nošení by vás z nich mohla bolet hlava.

Pokud nevíte, kde na své cestě za dlouhými vlasy máte začít, dejte šanci doplňkům stravy na vlasy. Nevybírejte si ale jen tak ledajaký doplněk stravy, který vám padne jako první do ruky. Raději preferujte ty, které jsou na přírodní bázi a obsahují kromě vitamínů i bylinky.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář