Žehlička na vlasy: Jak ji vybrat, používat a vyčistit?

Žehličku na vlasy má doma snad každá žena. A má to svoje důvody. Někdy potřebujeme docílit dokonale hladkých a upravených vlasů, a to i když nám je příroda nenadělila do vínku. Problém je ale v tom, že mnoho z nás netuší, jak si žehličku na vlasy správně vybírat, jak ji používat a jak se o ni starat. Proto vám všechny tyto základy objasníme níže.

Říká se, že kdo nemá vlnité vlasy, ten má doma kulmu. Kdo je má zase vlnité hodně, ten běhá po koupelně s žehličkou na vlasy. Pravda je ale obvykle někde uprostřed. Většina žen má totiž doma obojí a po čem sáhne si vybírá podle aktuální potřeby.

Jenže, pokud neovládáte základy práce s nástroji pro tepelnou úpravu vlasů, může to po nějakém čase skončit dosti nevalně. Stačí si vzpomenout na dobu, kdy byly žehličky na vlasy novinkou, a kdy ženy chodily s tragicky upálenými vlasy. (A hned budete vědět, o jakém nebezpečí mluvíme.)

Jak to tedy dělat správně?

Jak používat žehličku na vlasy?

V první řadě vás musíme informovat o tom, že i když má vaše žehlička na vlasy hodně stupňů, na kolik ji můžete rozpálit, neznamená to, že byste si měly volit nejvyšší teplotu. Pro bezpečnou práci se žehličkou je to totiž přesně naopak. Čím nižší teplotu se rozhodnete používat, tím to pro vás bude lepší. (O riziku spálených vlasů jsme už mluvily o pár řádků výše.)

Také je vhodné nesahat po žehličce na vlasy každý den, protože na takovou zátěž většinou nejsou vaše vlasy stavěné. Posledním důležitým pravidlem je používání speciálních přípravků na vlasy, které je chrání před působením nadměrného tepla. Čas od času také nezapomínejte žehličku na vlasy vyčistit, protože se na ní mohou usazovat nečistoty.

jak používat žehličku na vlasy

Jak ji vyčistit?

Nyní se podíváme na to, jak vyčistit žehličku na vlasy. (Protože tak nějak tušíme, že z těch, kdo tento článek čte, to někdy dělala spíš menšina.)

Budete potřebovat:

  • Odličovací vatové tamponky
  • Alkohol
  • Hadřík navlhčený v teplé vodě

Jakmile bude vaše žehlička na vlasy úplně studená (a vypojená ze zásuvky, na to nezapomínejte), namočte několik vatových tamponů do alkoholu a přejeďte s nimi obě pánvičky. Jakmile tak učiníte, následně je otřete hadříkem, který navlhčíte v teplé vodě.

Pokud žehličku na vlasy používáte hodně často, toto čištění provádějte alespoň jednou týdně.

jak vybrat a vyčistit žehličku na vlasy

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Jak vybrat žehličku na vlasy závisí na tom, jaké jsou vaše potřeby a finanční možnosti. Asi ale nemusíme říkat, že výrobci dražších žehliček mají lepší technologie, se kterými dosáhnete i lepších výsledků. Také se zamyslete nad tím, jestli chcete s žehličkou dělat i vlny. V takovém případě vám bude vyhovovat tenká žehlička, na kterou můžete svoje vlasy namotat.

Co se týče materiálu pánviček, keramika je vhodná pro poškozené a křehké vlasy. Titan se hodí pro husté, silné a nepoddajné vlasy. Turmalín je pak ideální pro hodně vlnité a kudrnaté vlasy.

Jak správně pečovat o vlasy?

Nějaké základy toho, jak používat žehličku na vlasy, jsme si už řekli. Jak ale pečovat o vlasy, které pravidelně žehlíte?

V první řadě nezanedbávejte svou vnitřní výživu, která je pro zdraví vašich vlasů naprosto klíčová. Z toho důvodu vám doporučíme dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které jim dodají všechny potřebné látky. (Vitamíny skupiny B, přeslička rolní, kopřiva dvoudomá…)

Také nezapomínejte na pravidelné stříhání konečků, které mohou být kvůli dlouhodobému rovnání vysušené. Vhodné je i pravidelné používání kvalitních šamponů, kondicionérů a masek na vlasy, které posílí vaši kštici zvenčí. Když ještě sáhnete po spreji na vlasy s UV ochranou, která taktéž předchází nadměrnému vysušení a blednutí barvy, měly byste mít vyhráno.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář