Jak na kudrnaté vlasy? Tipy na správnou péči

Kudrnaté vlasy vypadají nádherně, ale ne každý je má. Kdo je zase dostal do vínku, ten může mít problém s tím, že neví, jak o ně má pečovat. Je to tedy tak trochu začarovaný kruh. Proto vám dáme pár tipů, jak na to jít správně.

Kudrnaté vlasy dostávají lidé do vínku geneticky. Je proto velmi nepravděpodobné, aby někdo, kdo se narodil s geneticky rovnými a jemnými vlasy někdy dosáhl (přirozeně) kudrnatých vlasů. 

I když se vám to možná nezdá fér, pravdou je, že lidé s kudrnatými vlasy zase nevypadají dobře s rovnými. Třeba kvůli tomu, že jsou jejich vlasy přirozeně sušší, takže je pro ně velmi těžké dosáhnout dokonalého uhlazení. Navíc, i sebekrásnější vlny mohou v průběhu času ztrácet svůj původní tvar.

Jak to tedy udělat, aby byly vaše kudrnaté vlasy stále v kondici?

Správná péče o kudrnaté vlasy

Péče o kudrnaté vlasy vyžaduje mít doma správné produkty. Tedy, takové, které jsou přímo určené pro kudrnaté vlasy. Jelikož jsou kudrnaté vlasy sušší, potřebují složky, které dovedou vlasy vyživit a zvlhčit. Proto se ve složení dívejte po jojobovém oleji, keratinu, bambuckém másle či po aloe vera a panthenolu

péče o kudrnaté vlasy

Dalším tipem, který by vám mohl pomoci, je aplikace kondicionéru na vlasy před umytím šamponem a po umytí. Dáte si ho tedy na své vlasy dvakrát. Tento krok by měl přispět k tomu, že vlasy neztratí tolik hydratace. Co se týče teploty vody, vhodná je středně teplá a studená voda. Na tu horkou raději zapomeňte, protože by mohla vlasy opět vysušit. 

Šampon na kudrnaté vlasy

I když máte správně vybraný šampon, myslete na to, že to s ním nemůžete přehánět. Z toho důvodu se nedoporučuje mýt si kudrnaté vlasy každý den. Hlavně proto, že pokožka hlavy produkuje kožní maz, který pozvolna sklouzává do délek. Což je ve vašem případě žádoucí. Pokud je to možné, šampon na kudrnaté vlasy používejte v průběhu mytí jednou za tři dny. Také by ho měla doplnit maska na kudrnaté vlasy, která jim dodá extra porci výživy.

Kartáč na kudrnaté vlasy

Dalším kamenem úrazu je pro majitele kudrnatých vlasů česání. Malý kartáč se do vlasů zaplete a nic s ním neučešete. Velký kartáč zase může být pro vaše vlasy příliš agresivní. Jak si tedy poradit?

V první řadě, nejlepší je si učesat vlasy přímo ve sprše. Pro tuto příležitost mějte po ruce hřeben s širšími zuby. Pokud jde česání špatně, naneste na něj trochu kondicionéru. V průběhu normálního česání pak používejte dražší hřebeny a kartáče s přírodními štětinami. Ačkoliv to znamená, že si odepřete několik káv, uvidíte, že se to rychle odrazí na kvalitě vašeho účesu. Kdo si troufá, ten nemusí hřeben používat vůbec. Česat se dá v tomto případě prsty.

Jak mít kudrnaté vlasy?

Pokud vaše kudrnaté vlasy ztrácí tvar, nebo máte vlnité vlasy a chtěly byste podpořit tvorbu kudrlin, existuje pár tipů, jak toho efektivně docílit.

jak mít kudrnaté vlasy

V první řadě, po umytí můžete své vlasy jemně stlačovat, čímž byste měly podpořit vznik vln, které posléze uschnou a tím se zafixují. Další metodou je namotávání pramínků vlasů na prst a jejich připevnění k hlavě pinetkami. Přirozeně vlnité vlasy lze navlnit i tak, že při vysoušení použijete difuzér. Někomu také pomáhá zastřihnutí vlasů, které je zbaví přebytečné tíže. Takže se začnou více vlnit.

Účesy pro kudrnaté vlasy

Hodně žen se zajímá o to, jak ostříhat kudrnaté vlasy. Kdybychom vám měli dát jeden tip, vaše vlasy vždycky lépe vyniknou, když budou viditelně delší. Při stříhání také myslete na to, že vlasy se vám po uschnutí kvůli vlnám zkrátí. Z toho důvodu je pro vás absolutně nevhodné mikádo.

Určitě vám bude s delšími kudrnatými vlasy slušet:

  • Vysoko posazení culík
  • Vyčesaný drdol
  • Volnější cop

S kudrnatými vlasy si můžete také dovolit komplikovanější slavnostní účesy. Výhodou je, že si nebudete muset vlasy předem vlnit, takže sobě (nebo kadeřnici) ušetříte hodně práce. Vlny se vám navíc nebudou v průběhu dne rozpadat. 

I kudrnaté vlasy si však zaslouží kvalitní výživu. Proto si dopřejte vícesložkový doplněk stravy na vlasy, který obsahuje vitamíny a bylinky.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář