Jak na krepaté vlasy? Víme, jak se jich zbavit

Krepatých vlasů si každý okamžitě všimne. Hlavně kvůli tomu, že ne všechny vlasy leží rovně v jedné linii. Lidé s krepatými vlasy ale mnohdy neví, jak s nimi mohou účinně bojovat. Běžně dovedou krep zkrotit lakem na vlasy, nebo kosmetickým olejem, ale obvykle jde jen o krátkodobé řešení. Během dne si totiž krepaté vlasy začnou dělat znovu to, co chtějí. Co s tím?

Krepaté vlasy způsobují svým majitelům nejedno velké trápení. Kromě toho, že vlasy žijí vlastním životem, je nelze prakticky nijak zkrotit. I přes veškerou snahu tedy vlasy vypadají značně neupraveně. Zároveň často ani nevíme, co krepaté vlasy způsobuje, takže se jejich spouštěčům neumíme vyhnout.

Proto se na tento problém zaměříme níže.

Proč dochází ke krepatění vlasů?

Příčin krepatých vlasů existuje několik. V první řadě, někteří lidé mají krepaté vlasy dané genetikou. Sklony k tomuto problému mají především majitelé vlnitých a kudrnatých vlasů, které bývají poréznější a sušší.

krepatění vlasů příčiny

Dále má na krepatění vliv:

 • Vlhkost
 • Umývání vlasů v horké vodě
 • Používání nevhodné vlasové kosmetiky
 • Nadměrný tepelný styling
 • Sušení vlasů ručníkem
 • Příliš časté mytí vlasů

Jak tedy vidíte, stav vlasů můžete v tomto ohledu zhoršovat tím, že se o ně nevědomě špatně staráte.

Suché a krepaté vlasy

Vlnité a kudrnaté vlasy mají největší problém v tom, že maz, který produkuje pokožka hlavy, má horší přístup do vlasových délek. (Lidé s jemnými a rovnými vlasy mají zase opačný problém, maz se dostává dolů příliš rychle.) Kvůli tomu jsou vlasy přirozeně sušší a náchylnější k lámání a poškození. A právě i ke krepatění. První pomocí by mohla být maska na krepaté vlasy, kterou by měl doplňovat šampon na krepaté vlasy. (Nezapomínejte ani na kondicionér, který má schopnost vlasy uhladit.)

Jak se zbavit krepatých vlasů?

Neříkáme, že to bude jednoduché, ale krepatých vlasů se jde s trochou píle a úsilí rychle zbavit. Jen musíte vědět, jak na to.

Mezi hlavní tipy patří:

 • Omezení tepelného stylingu (nezapomínejte na přípravky pro tepelný styling, vhodné mohou být i fény s ionizační technologií)
 • Umývání vlasů středně teplou vodou
 • Delší interval mezi umýváním vlasů
 • Používání kondicionérů a vlasových masek
 • Sušení vlasů ručníkem z mikrovlákna
 • Česání vlasů kartáčem s přírodními štětinami
 • Používání kosmetiky na krepaté vlasy
jak se zbavit krepatých vlasů

Babské rady

Pak tu máme ještě babské rady, které by vám mohly při boji s krepatými vlasy taktéž hodně pomoci.

Ženy napříč kontinenty nedají dopustit na vlasové oplachy z jablečného octa. Oplach se dělá tak, že smícháte ⅓ hrnku jablečného octa s ¼ hrnkem teplé vody. Ocet nechte působit ve vlasech 1-3 minuty a pak ho opláchněte studenou vodou. Vlasy nechte uschnout na vzduchu. Oplach si dělejte jednou, nebo dvakrát za týden.

Také vám může pomoci maska z kokosového oleje. Kokosový olej vmasírujte ke kořínkům a do pokožky hlavy a nechte ho působit po dobu 15 minut. Následně si umyjte své vlasy tak, jak jste zvyklá. Při stylingu vlasů můžete používat i zkrášlující olejíčky. Skvělý je v tomto ohledu arganový olej. Moc to s ním ale nepřehánějte, jinak budou vaše vlasy viditelně slepené a mastné.

V neposlední řadě nezapomeňte na to, že na vzhled vlasů má vliv i vaše vnitřní výživa. Proto vyzkoušejte přírodní doplňky stravy na vlasy s obsahem vitamínů a bylinek.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář