Prodlužování vlasů: Je bezpečné, nebo u něj existují rizika?

Ne ke každé ženě byla příroda natolik štědrá, aby jí nadělila dlouhé a husté lokny, které by jí mohly poletovat po zádech a hezky jí rámovaly obličej. Některé z nás se s tím smíří, jiné se zase svěří do rukou kamarádky, nebo kadeřnice a nechají si vlasy trochu prodloužit. Je to ale bezpečné?

Vzhled vlasů, stejně jako třeba kvalitu kůže a nehtů, ovlivňuje naše životospráva a genetika. Na jednu stranu tedy můžeme do určité míry ovlivnit to, jak budou vypadat, ale pokud nám nebylo dáno, nikdy nebudou dosahovat takové délky, jaká byla pověstná pro rakouskou císařovnu Sissi. (Která si na jejich zdraví a vzhledu velmi zakládala.) 

To hodně dam trápí, protože módní diktát, ale i naše vlastní pocity, nám velmi často říkají, že jen dlouhé a husté vlasy jsou doopravdy krásné. A kdokoliv z tohoto trendu vybočuje, ten se buď dostatečně nesnaží, nebo mu nechce z nějakého důvodu dostát.

Je však objednávka na prodloužení vlasů tím správným řešením?

Je prodlužování vlasů bezpečné?

V současné době existuje široké spektrum způsobů, jak lze vlasy prodloužit. Některé z nich používají ocelové, nebo jiné kovové spoje, které mohou ženu tlačit. Také mohou být pro vlasy příliš těžké a nemusí být vždycky kvalitní. U výrobků, které pocházejí z Asie, zase může být problém s jejich bezpečností. (Mohou chybět certifikáty o kvalitě atd.)

je prodlužování vlasů bezpečné

Samozřejmě, existují i další moderní způsoby, které předchozí nevýhody nemají, ale zase se u nich používá vysoká teplota, která může dosahovat i 120 °C. Případně nejsou dodané prameny tak kvalitní, aby bez problému vydržely dlouhodobé fénování a další tepelné úpravy, což vede k nutnosti jejich častější výměny. Jak tedy vidíte, sen o delších a hustších vlasech může lemovat spousta úskalí.

Metody prodlužování vlasů

Jednou z dostupných metod prodlužování jsou Tape In vlasy, které na sobě mají speciální nalepovací pásky. Nemusí se dávat po celé délce, takže se dají instalovat mezi vaše přirozené prameny. Jejich výhodou je, že manipulace s nimi je velice rychlá. Navíc se dají používat i opakovaně. (Dalším plusem je, že k tomu není potřeba používat teplo.) Mínusem je ale skutečnost, že na tyto vlasy by se neměly používat přípravky, které obsahují olej, nebo silikon. Také nejde o vhodnou metodu pro ženy, které rády plavou. (Problematické může být navíc i složení lepidla.)

metody prodlužování vlasů

Další metodou jsou prodloužené vlasy Micro rings. Jak už název napovídá, jde o navazování přírodních vlasů za pomoci malých kovových kroužků. Jejich plusem je, že k jejich instalaci není nutné používat lepidlo, či teplo. Také se snadno umývají a poměrně dobře splynou s vašimi přírodními prameny. Tato metoda je ale naprosto nevhodná pro ženy s jemnými a slabými vlasy. Kovové části vám mohou také způsobovat bolest, pokud ležíte. Neprofesionální sundavání, nebo posouvání vlasů níž může vaše přírodní vlasy dost zásadně poškodit.

Některé ženy také nedají dopustit na keratin, na Bond plus. U keratinu hrozí problémy s neodbornou manipulací. Bond plus zase potřebuje k instalaci vysokou teplotu.

Péče o prodloužené vlasy

Vzhledem k tomu, že každá metoda prodlužování vlasů je jiná, neexistuje žádný konkrétní postup, podle kterého byste se měla řídit. Co máte dělat a čemu se vyvarovat vám nejlépe poví vaše kadeřnice, která vám tuto proceduru dělala. Úplně nejlepší je, když výrobce, od kterého si prodloužené vlasy kupujete, disponuje svojí vlastní řadou kosmetických přípravků, které zaručí, že bude mít prodloužení maximální výdrž.

Alternativy

Pokud vám jde o krásné vlasy, které ale zároveň můžete mít na hlavě jen dočasně, řešením by pro vás mohly být Clip-in vlasy. Ty se vyrábějí jak z umělých, tak pravých vlasů v různých barvách a délkách. Na vlasy se připínají speciálními hřebínky, takže je snadné je kdykoliv nasadit a sundat. (Dokonce se vyrábějí i falešné ofiny.)

alternativy prodloužení vlasů

Možným řešením je i nákup paruky, která bude mít úplně jinou barvu. Třeba růžovou, nebo šedou. Myslete ale na to, že ne každá paruka vypadá přirozeně. Navíc, v létě se vám mohou zapařovat vlasy.

Nejlepším způsobem, jak dosáhnout krásných vlasů, je tedy dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy pro podporu růstu vlasů. Vitamíny a bylinky je vyživí natolik, že si poradí i bez nějakých berliček.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář