Arganový olej na vlasy: Víte, jaké má účinky?

Každý z nás, nehledě na pohlaví a věk, touží po krásných a zdravých vlasech a dokonalé pleti bez vrásek. To, zda toho docílíme nezávisí jen na naší genetice a zdravém jídelníčku, ale také na cílené péči. Tu nemusí zajišťovat jenom drahý krém s šamponem. Ale i čistý arganový olej. K čemu je dobrý a jak se správně používá si přiblížíme v našem dnešním článku.

Reálný svět není televizní, ani tištěná reklama. To znamená, že i když si koupíme nejmódnější šampon a strávíme spoustu hodin stylingem, naše vlasy mohou vypadat jako brabčí hnízdo. Velmi podobně je na tom i kondice naší pleti. Pokud nemáme naprosto dokonalé podmínky, dělají se nám vrásky, krupička a sem tam i nějaký ten pupínek.

Pokud si kupujete přípravky pro správný typ vlasů a kůže a už jste jich vyzkoušeli několik, možná už vám došla trpělivost a v zoufalství koukáte po něčem, co vám konečně pomůže. Bez agresivní reklamy a bez řečí. (Těm opravdu dobrým a účinným věcem totiž stačí jejich pověst.) 

Právě to je chvíle, kdy můžete z klasické péče přesedlat na přírodní oleje. Ty dobré obsahují jen látky přírodního původu a mají univerzální použití. Když je navíc budete používat správně, brzy na sobě pocítíte první pozitivní účinky. 

Naprostou klasikou v péči o vlasy a pleť je arganový olej. Víte, proč ho vyzkoušet?

Účinky arganového oleje

Arganový olej je substance, která se hojně používá v Maroku. (Proto se mu poměrně často říká marocké zlato.) Jelikož jsou tam jeho účinky notoricky známé, používá se při vaření, během péče o tělo i při medicínských účelech.

Je ceněný především kvůli:

 • Protizánětlivým účinkům
 • Prospěšnosti pro srdce
 • Možné prevenci cukrovky
 • Svým omlazujícím účinkům
 • Příznivému vlivu na zdraví pokožky
 • Rychlejšímu hojení ran
 • Hydratačním účinkům
 • Prevenci strií (s těmi se setkáváme po rychlém růstu v pubertě, po těhotenství nebo po rapidním nárůstu/úbytku váhy)
 • Pozitivním účinkům na akné
Arganový olej na vlasy: Víte, jaké má účinky?

Účinky arganového oleje na vlasy

Arganový olej obsahuje antioxidanty a určitý podíl vitamínu E. Právě tyto látky jsou důležité pro zdraví a pěstěný vzhled našich vlasů. 
Pokud si budete dělat pravidelné olejové zábaly, můžete jimi docílit i menší lámavosti vlasů. Je to dáno tím, že jim dodá dostatek hydratace, takže nemají tak velkou tendenci se třepit a lámat. Ta samá věc vám může pomoci i se snadnější úpravou odstávajících vlásků kolem hlavy a s hydratací vlasové pokožky. (Pokud je suchá, mohou se na ní dělat lupy a může začít svědit.)

nejlepší arganový olej

Aplikace arganového oleje by neměla ublížit ani lidem, kteří mají ve vlasech seboroickou dermatitidu a lupénku. (Oba tyto stavy způsobují záněty pokožky a svědění.) 

Arganový olej také svede:

Účinky arganového oleje na pleť

Aplikace arganového oleje vám může hodně prospět i v případě, že máte jakékoliv potíže se stavem vaší pleti. Vzhledem k tomu, že je vhodný pro všechny její typy a nesejde mu ani na roce narození, který máte v občance, mohou ho vyzkoušet jak mladé slečny, tak zkušené ženy.

Hodí se k:

 • Odvrácení poškození sluncem
 • Hydrataci vysušené pokožky
 • Zmírnění obtíží, které jsou způsobené lupénkou
 • Ošetřování akné
 • Léčbě kožních infekcí
 • Rychlejšímu hojení jizev (třeba po akné, neštovicích, říznutí či po císařském řezu)
 • Ošetření atopické pleti
 • Zmírnění vrásek
 • Lepší kontrole tvorby kožního mazu
arganový olej na pleť

Ačkoliv vám možná přijde na první pohled zvláštní, že arganový olej dokáže na jednu stranu hydratovat vysušenou pleť a na druhé přispívá k lepšímu zvládání akné a ke snížení tvorby kožního mazu, se kterým bojuje především mastná pleť, opravdu to funguje. 

Jak ho správně používat?

Pokud chcete arganový olej dopřát své poškozené kštici, můžete začít třeba zábalem. Před mytím vlasů si navlhčete délky a naneste na ně dostatečné množství čistého arganového oleje. Pokud to situace vyžaduje, naneste ho i na pokožku hlavy. Vlasy zabalte do koupací čepice a ručníku a nechte je být po dobu (minimálně) třiceti minut. Následně vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí. (Možná si je budete muset umýt víckrát, jinak hrozí, že nedokážete stáhnout všechnu mastnotu.) 

Neuškodíte si ani tím, když dáte pár kapek arganového oleje do svého šamponu a pořádně ho protřepejte. Případně jím můžete zlehka uhladit vlasy během stylingu

Co se týče správného použití arganového oleje na pleť, nikdy ho nedávejte na nalíčenou tvář. Pleť trochu navlhčete vodou, nakapejte si pár kapek do dlaní, otřete je o sebe, aby se olej trochu zahřál a vmasírujte ho do obličeje, krku a dekoltu.

Jak vybrat správně?

Vždy dbejte na to, aby byl arganový olej kvalitní. (To poznáte tak, že v něm není nic, co do něj nepatří.) Cíleně si pak vybírejte výrobky, které mají tmavší (neprůhledné) sklo. To pomáhá zamezit tomu, aby sluneční záření rozložilo účinné látky, které se v něm nachází. Také se tím prodlouží jeho životnost.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář