Domácí maska na vlasy: 3 recepty na její přípravu

Pokud jsou vaše vlasy z kondice, měli byste jim dopřát okamžitou vzpruhu. Nejen v podobě vhodné kosmetiky a vyvážené stravy, ale i ve formě účinné masky na vlasy. Jelikož vlasy každého z nás potřebují něco trochu jiného, podíváme se na domácí recepty, které využije každý.

Každé vlasy mají jiné potřeby a strukturu. Zatímco kudrnaté bývají častěji vysušené a krepaté, rovné vlasy mohou být hladké se sklonem k maštění. K tomu přidejme různou míru poškození barvou a stylingem, lupy nebo citlivou pokožku hlavy a je před námi rovnice, kterou není snadné vyřešit. 

Z toho důvodu se často stává, že lidé sahají po nesprávných vlasových přípravcích. (Místo toho, aby vlasům dodali protein jim předkládají nadměrné množství hydratace a naopak.) Ani správná péče navíc nemusí vždy stačit. Proto je nutné vlasům alespoň jednou za čas dopřát kvalitní masku na vlasy. V případě, že je nechcete dopovat chemií kosmetického průmyslu, vystačíte si s pár ingrediencemi, které máte v kuchyni.

Pokud jste připraveni, tak můžeme začít!

Účinná péče o vaše vlasy

Masky na vlasy dodávají naší kštici hydrataci a výživu. Pokud jsou opravdu účinné, mohou v jistých případech nahradit i váš běžný kondicionér. Podmínkou je však to, že budou na vlasech působit o trochu déle. (Třeba 20 minut, místo obvyklé 1 minuty.)

Pokud se naučíte vlasové masky používat pravidelně, dosáhnete:

 • Zářivějších vlasů
 • Hydratace
 • Nižšího stupně krepatění
 • Zdravější pokožky hlavy
 • Větší ekologičnosti (zvlášť, pokud bude maska domácí)
maska na vlasy

Aby mohla maska opravdu dobře působit, měla by se nanášet na čisté a ručníkem vysušené vlasy. Po aplikaci si vlasy zabalte do koupací čepice a skryjte ji pod ručník. (Teplo pomáhá lépe vstřebávat živiny.) Na sucho aplikujte pouze masky, které obsahují olej. (Taktéž je ale vhodné dát vlasy pod čepici a pod ručník.)


Jakmile naznáte, že už není nutné nechat masku působit (což může být po půl hodině, nebo klidně i po třech hodinách), vlasy opláchněte, nebo umyjte podle potřeby. U olejových masek jen dbejte na to, abyste použili dostatečné množství šamponu. Jinak hrozí, že budete mít po kompletním vysušení přemaštěné prameny.

3 recepty na domácí masku

Nyní ale dáváme sbohem teorii a vrháme se do praxe. Připravte si misku, velkou lžíci a lžičku (případně ještě třeba vidličku), prozkoumejte spíž a můžeme se pustit do akce.

💡 Maska na suché vlasy

Budete potřebovat:

 • 1 avokádo
 • 2 lžíce gelu z aloe vera
 • 1 lžičku kokosového oleje

Vidličkou rozmělněte avokádo, přidejte k němu gel z aloe vera a povolený kokosový olej. (Pro lepší zapracování do vlasů.) Směs aplikujte na vlasy od kořínků ke konečky, nechte ji působit po dobu půl hodiny a smyjte ji tekoucí vlažnou vodou.

maska na suché vlasy

💡 Maska na poškozené vlasy

Budete potřebovat:

 • 1 lžíci medu
 • 1 lžíci kokosového oleje

V plecháčku nechte rozehřát med s kokosovým olejem, do doby, dokud se obě ingredience řádně nespojí. Počkejte, až obsah nádoby dostatečně vychladne a aplikujte tyto složky na vlasy. Nechte je působit po dobu 40 minut. Následně si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí normálně.

💡 Maska na jemné vlasy

Budete potřebovat:

 • 2 vaječné bílky
 • 2 lžíce kokosového oleje

Povolený olej vyšlehejte s bílky. Tuto směs aplikujte od kořínků ke konečkům (pozor! mějte vlhké vlasy) a nechte ji působit zhruba 20 minut. Vlasy pak umyjte šamponem a studenou vodou. (V teplé se vám na hlavě srazí vajíčko.)

maska na jemné vlasy

Závěr

Domácí masky na vlasy jsou levné a minimálně stejné účinné jako ty, které si zakoupíte v obchodě. Vzhledem k jednoduchosti jejich výroby a množství prospěšných látek se jim nemusíte vyhýbat.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář