Rady a tipy, jak na šedivé vlasy

Jelikož stále převládá silný kult mládí, který vyžaduje, abychom i v padesáti vypadaly na dvacet, je pochopitelné, že žádná z nás nevítá první náznak šedých vlasů. Jaké faktory mají na šedivění vlasů vliv? A jak s nimi správně pracovat, aby vám dělaly co nejméně starostí?

Šedé vlasy se považují za jeden z prvních příznaků stáří. Není tedy vůbec divu, že se je snažíme všemožně maskovat a skrývat. Tím spíš, pokud si nějaké šedé vlasy najdeme už kolem 25. roku života (a dříve).

Některé ženy se na protest rozhodly, že své šedé vlasy nechají růst. Jenže, ne každá z nás na to má odvahu, proto se společně podíváme na to, jak tento problém vzniká a co s ním můžete dělat.

Co způsobuje šedivění vlasů

Pokud znáte Erbenovu Kytici, nejspíš si vzpomínáte na Svatební košili, kde nevěsta zešedivěla po prožitém traumatu. Něco podobného se traduje i o Marii Antoinettě, která měla zešedivět před svou popravou. Opravdu je ale něco takového možné?

I když není úplně pravděpodobné, že byste mohla zešedivět přes noc, stres má na šedivění vlasů opravdu vliv. Ve svém vlastním zájmu se proto snažte pracovat se stresem a úzkostí.

Mezi další příčiny patří:

 • Genetika
 • Autoimunitní onemocnění
 • Onemocnění štítné žlázy
 • Nedostatek vitamínu B12
 • Kouření
 • Vyšší věk

I když některé faktory nemůžeme svým počínáním ovlivnit, rozhodně ničemu neuškodí, když se pokusíte dodržovat zdravější životní styl.

šedivění vlasů

Co pomáhá na šedivé vlasy?

Šedivění je považováno za normální proces, proto obvykle nevyžaduje žádný konkrétní způsob léčby. Jediné, co můžete technicky vzato udělat, je doplňovat důležité živiny, které lze získat ze stravy a z kvalitních doplňků stravy na podporu normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. (A mezi které patří i již zmíněný vitamín B12.)

Dále můžete vyzkoušet:

 • Meditaci
 • Cvičení jógy
 • Psaní deníku
 • Mindfulness
 • Dechová cvičení
 • Nikotinovou abstinenci
 • Pravidelné preventivní prohlídky

Výše uvedené body mohou přispět k tomu, že se sníží vaše stresová zátěž. Také můžete tímto způsobem celkem snadno překonat úzkost a mentální napětí. Když to nepomůže, zkuste delegovat část práce na někoho jiného. Případně také zkuste změnit zaměstnání.

U nikotinové abstinence a u pravidelné prevence jde pak hlavně o to, že se vám podaří podchytit případné zdravotní problémy už v zárodku.

Jak oživit šedivé vlasy?

Je jasné, že šedivé vlasy budou z vaší strany vyžadovat vnitřní dialog, během kterého se budete muset smířit s tím, že na vás doléhá životní styl a stárnutí. V jeho průběhu pak můžete přemýšlet i o tom, jak se svými šedinami naložíte.

Některé ženy se rozhodnou zkusit klasické barvy na vlasy. Počítejte ale s tím, že šedivé vlasy rostou opravdu rychle, takže se budete muset barvit každých několik týdnů. V případě, že nechcete jít cestou chemických barev, vyzkoušejte přírodní tónování vlasů, se kterým vám může pomoci například oplach z kávy, oplach z červené řepy a podobně.

V úvahu pro vás může přicházet i používání stříbrných šamponů, které zajistí, že šedé vlasy na hlavě budou mít perfektní bílý odstín, který nebude kazit ani náznak popelavé nebo žluté. Vzhledem k tomu, že tento trend je velmi oblíbený u obyvatel Skandinávie, uvidíte, že jakmile si na novou barvu zvyknete, začnete si v ní připadat velmi šik.

Také nezapomínejte na to, že i šedé vlasy potřebují náležitou péči. Z toho důvodu vyzkoušejte kvalitní přírodní šampony a kondicionéry a dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu vlasů. Tyto dva jednoduché kroky vám mohou pomoci udržet jejich normální kvalitu a hustotu, takže se budete cítit stále dobře.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář