Transplantace vlasů: Vše, co byste o ní měli vědět

Když vám začnou vypadávat vlasy a nic nedovede tento proces zastavit, chytnete se každého stébla, které se vám naskytne. Jedním z nich je transplantace vlasů. Jelikož se jedná o placený zákrok, který s sebou nese i jistá rizika, dáme vám všechny důležité informace, které byste o ní měli vědět.

Nikdo se nechce koukat na to, jak přichází o své pěstěné vlasy. Třeba vlivem stárnutí, genetické zátěže, nebo nemoci. Samozřejmě, s holou hlavou se lze smířit. (Podívejte se na hollywoodské herce.) Někdy ale podlehneme marnivosti a chceme, aby bylo všechno jako dřív. 

Pokud nechcete investovat do opravdu kvalitní paruky, která vás vyjde na poměrně dost peněz, můžete podstoupit transplantaci vlasů. Málokdo ale ví, jak probíhá, jaká jsou její rizika a v neposlední řadě také její cenu.

Abychom vám pomohli se v celé věci trochu lépe zorientovat, připravili jsme pro vás tohoto obsáhlého průvodce.

Kdy o ní začít přemýšlet?

Rozhodnutí, které musíte udělat, když chcete tuto operaci podstoupit, je závažné. To samo o sobě znamená, že byste k ní neměli přistupovat pouze z chvilkového rozmaru. V ideálních případech jen ve chvílích, kdy vám nepomohla změna životního stylu, nezabraly lékařem předepsané léky ani léčba případné nemoci, která za ztrátou vlasů stojí. 

Transplantace vlasů u mužů a žen

I když by si mohl člověk říct, že bude transplantace vlasů u mužů a žen probíhat obdobně, není to až tak úplně pravdivé.

transplantace vlasů u mužů

Vše spočívá především v projevech, které ztráta vlasů má. U obou pohlaví totiž probíhá trochu jinak. Zatímco muži ztrácejí vlasy od přední linie směrem ke středu hlavy (čímž se jim udělá kolem hlavy kroužek z nezasažených vlasů), u žen začínají řídnout vlasy od střední linie směrem ven.

Co se týče transplantace vlasů u pánů, je důležité vědět, že:

 • Transplantace může proběhnout úspěšně, ale můžete začít plešatět na jiných částech hlavy
 • I transplantované vlasy mohou začít slábnout a dorůstat kratší délky 
 • Byste měli brát léky proti vypadávání vlasů i po skončení operace

Podmínky u transplantace vlasů u žen jsou zase takové, že:

 • Ne každá žena jí může úspěšně projít
 • Pokud by šla na transplantaci nevhodná kandidátka, vlasy by jí stejně vypadly
 • Kvůli odlišnému postupu ztráty vlasů je nutné používat jinou techniku

Co se týče vlasů, kterými se hlava pacienta, nebo pacientky osadí, ty nepocházejí z externích zdrojů (jak si spousta lidí myslí), ale z nezasažených částí hlavy. 

Kolik stojí?

Cena transplantace vlasů se různí s ohledem na to, kolik vlasových cibulek si necháte transplantovat a také na tom, kterého zdravotního poskytovatele si zvolíte.
Zatímco některé kliniky udávají cenu okolo 10 000 korun, někteří další klienti mohou zaplatit i 45 000 korun, nebo několik set tisíc. (Pro představu 150-160 000 korun.) Vzhledem k tomu, že jde o estetický zákrok, pacient si ho hradí sám. To znamená, že na něj budete muset nějakou dobu šetřit.

kolik stojí transplantace vlasů

Rizika transplantace

Jelikož jde o zásah do organismu člověka, je nutné počítat s negativními jevy a dopady.

Mezi rizika patří:

 • Infekce
 • Bolest
 • Otékání
 • Svědění
 • Zánět vlasových folikul
 • Krvácení
 • Ztráta citu v místě zásahu
 • Nejednotnost vzhledu vlasů
 • Pokračující ztráta vlasů

Jak tedy vidíte, to, že se nakrátko zbavíte jednoho problému neznamená, že mu dáte sbohem jednou provždy. Také byste měli k operaci přistoupit jen v případě, že jste vhodný kandidát, což může zvýšit úspěšnost.

To, že do této skupiny patříte poznáte tak, že jste žena, kterou trápí slábnutí vlasů, muž, který trpí ustupováním linie, nebo člověk, který přišel o vlasy kvůli úrazu. (Pozor! Ani v takových případech nebývá žádost o proplacení zákroku od pojišťovny úspěšná.) 

K operaci nelze přistoupit u žen, u kterých je lysá oblast příliš rozsáhlá, u lidí, kteří nemají dostatek vlasů k transplantaci a u lidí, kterým se dělají výraznější jizvy. Transplantace není vhodná ani pro lidi, kterým vypadávání vlasů způsobuje léčba. (Primárně hovoříme o těch, kteří podstupují chemoterapii.)

transplantace vlasů v turecku

Transplantace vlasů v Turecku

V souvislosti s transplantací vlasů se poměrně často hovoří o zákrocích v Turecku. Je to dáno tím, že Turci mají s tímto typem operací velkou zkušenost. Přidejme k tomu prvotřídní vybavení a nízké ceny a je snadné tuto souvislost o něco lépe pochopit. I přesto všechno bychom ale nedoporučili transplantaci někomu, u koho by byla málo úspěšná.

Závěr

To, zda na transplantaci vlasů můžete závisí hodně na tom, jak moc velká je na vaší hlavě progrese. Transplantace vlasů navíc neznamená, že přestanete plešatět. Proto je určitě moudré se o celém postupu poradit s vaším lékařem, který vám může doporučit i další možná řešení, který by pro vás mohla přicházet v úvahu.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář