Tonikum na vlasy: Druhy, účinky a aplikace

Vlasové tonikum pro růst vlasů často přichází na scénu až ve chvíli, kdy řešíme vážné problémy s jejich vypadáváním. Ve skutečnosti je to ale pomocník, který může být ve vaší stálé výbavě. Jak se tonikum na vlasy používá? A co od něj můžete očekávat?

Vlasové tonikum proti vypadávání vlasů bývá některými lidmi vysmívané. Domnívají se totiž, že je vhodné jen pro lidi, kteří zamrzli v minulosti a neznají lepší způsoby, jak by si mohli pomoci.

Opak je ale pravdou. Vlasová tonika mají své místo v běžné péči o vlasy, nehledě na to, jestli jde o muže, nebo o ženu a nehledě na to, jaký člověka právě trápí problém.

Proč byste tedy měli vlasová tonika při nejbližší příležitosti vyzkoušet?

Co je to tonikum na vlasy

Historie vlasových tonik se táhne až do 40. a 50. let minulého století, kdy byla nezbytnou součástí mužské kosmetické výbavy. Posléze je nahradily populárnější vlasové gely a tužidla. V posledních několika letech ale zaznamenávají vlasová tonika svou renesanci. Lidé se k nim postupem času vrací a znovu objevují jejich pozitivní účinky.

vlasové tonikum účinky druhy

Vlasové tonikum má většinou tekutou konzistenci. Ve výjimečných případech ale může mít i podobu pomády. Výhodou tonik je, že dovedou rozbořit nános, který vznikl kvůli použití jiných vlasových přípravků. A to bez toho, aby je zatěžovaly. Někteří kadeřníci dokonce používají tonika přímo při stříhání, protože umožňují nůžkám snáze klouzat po vlasech.

Druhy

Na trhu existuje nepřeberné množství vlasových tonik a vod. Některé podporují normální stav vlasové pokožky. Další podporují růst vlasů a zamezují jejich nadměrnému vypadávání. Použité složky také mohou přispět ke zmírnění tvorby lupů.

V případě zájmu můžete zkusit třeba vlasové tonikum s:

  • Lopuchem
  • Břízou
  • Kopřivou
  • Konopím
  • Rakytníkem

A mnoha dalšími zajímavými složkami, jejichž aplikace může mít na vaše vlasy a vlasovou pokožku pozitivní vliv.

Účinky vlasového tonika

Účinky vlasového tonika závisí na tom, jaké si vyberete. Vlasové tonikum s konopím může přispět ke zklidnění pokožky hlavy. Kopřivu zase používáme na podporu růstu vlasů a na omezení jejich vypadávání. Rakytník může být zase dobrým pomocníkem při boji s poškozenými vlasy.

Při pravidelném používání vlasového tonika by navíc měly vlasy vypadat zářivěji, leskleji a zdravěji.

tonikum aplikace užívání

Jak na správnou aplikaci?

Pokud se rozhodnete používat klasické vlasové tonikum, které používali naši dědečkové, bude postup trochu jiný, než při používání tonika, které se víc podobá vlasové vodě.

U klasického tonika postupujte tak, že si umyjete vlasy a necháte je uschnout. Následně nakapejte do vlasů pár kapek tonika a rozetřete ho rukama. V případě potřeby ho můžete trochu přidat. Poté vlasy učešte hřebenem a můžete odejít.

Co se týče tonik, které by šlo označit jako vlasové vody, nejlepší je aplikace do vlhkých vlasů. Většina takových vod má speciální aplikátor, který umožňuje snadnější manipulaci s ním.

Postupujte tak, že:

  • Vodu aplikujete na vlasovou pokožku
  • Uděláte si jemnou masáž hlavy
  • Necháte vlasovou vodu vstřebat, normálně se nesmývá

Aby bylo používání těchto přípravků efektivní, musíte po nich sahat častěji než jen jednou za měsíc. Také myslete na to, že při masáži hlavy nesmíte pokožku drásat nehty. Toto jednání by mohlo vést k zavlečení infekce.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


VlasimoVeniraCurapil


Vlasové hnojivoEvelle365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář